Blog | mameraditrutnov.cz

Blog

Otevřený dopis redakci časopisu Respekt článku „Adamec versus Věchet“

Napsal: Ing. arch. Michal Rosa, zastupitel města za ODS, 3. 6. 2015 15:23:30

Vážená paní redaktorko, vážený pane redaktore.

Vždy mě bavilo číst v novinách nebo sledovat v televizi zprávy o situacích, které jsem osobně zažil a o akcích, kterých jsem se osobně účastnil. Moje iluze o posvátné novinářské profesi utrpěla první trhlinu v roce 1994, kdy jsem jako student gymnázia spolupořádal v Trutnově Majáles. Tehdy to přijela natočit televize a bylo až neuvěřitelné, jak moc je nezajímalo, proč to děláme a jak to cítíme. Přijeli natočit svou vizi Majálesu a to také udělali. O něco později jsem musel svým rodičům vysvětlovat, že na trutnovském fesťáku, jehož jsem byl řadu let pravidelným návštěvníkem, to nevypadá tak, jak to vidí v televizi. Štáb potřeboval svou verzi v blátě se válejících opilců, a protože v mnoha tisícovém vzorku populace vždy několik takových najdete, odvysílali svou verzi.

Začíná rekonstrukce úpravny vody v Temném Dole. Za provozu!

trutnov vak úpravna vody voda Napsal: Trutnov.cz - tisková zpráva, 7. 10. 2014 13:07:32

Trutnov, 7. 10. 2014 – Rekonstrukce úpravny vody v Temném Dole, jedna z největších investičních akcí města Trutnova letošního roku, byla dnes slavnostně zahájena. Rekonstrukce, které se dostane celému objektu včetně jímacích technologií úpravny, proběhne za plného provozu. „Kromě modernizace technologie zajišťující jímání vody z řeky Úpy je naším cílem především to, aby bylo dosaženo optimální jakosti pitné vody pro naše občany,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Průmyslová zóna Krkonošská

průmyslová zóna krkonošská tesco obi abb trutnov Napsal: Redakce, 3. 10. 2014 17:07:41

Průmyslová zóna Krkonošská existuje na papíře již od roku 2001, kdy pro ni byla vymezena plocha v územním plánu města. Až v posledních letech ale získala reálné obrysy, kterých si všimne každý. Na podzim roku 2012 otevřely své brány prodejny Tesco a OBI a další menší prodejny v pasážích. V první polovině roku 2013 projevila zájem o pozemky pro výstavbu nové továrny společnost ABB, která je ve městě významným zaměstnavatelem. Továrna je nyní ve výstavbě a po svém dokončení by měla nabídnout 100 nových pracovních míst.

Středisko volného času

svc středisko volného času volný čas trutnov Napsal: Redakce, 2. 10. 2014 12:03:25

Autory myšlenky jsou stávající pracovníci Střediska volného času, Trutnov.

Prostorové zázemí pro činnost střediska není vhodné (organizace sídlí v budově ZŠ R. Frimla již od r. 1996). Současné volnočasové trendy vyžadují takové zařízení a vybavení, které vyhovuje současným potřebám.

Cílem projektu je vybudovat v Trutnově zařízení pro volný čas dětí, mládeže a další veřejnosti, které bude splňovat následující parametry.

Volme nejlepší!

prof. PhDr. Vladimír Wolf Wolf volby Trutnov Napsal: prof. PhDr. Vladimír Wolf, 29. 9. 2014 15:04:08

Tak tu máme opět komunální volby. Naštěstí stále svobodné. To je totiž jeden z nejdůležitějších výsledků „sametové revoluce“. Svoboda vyjádření, svoboda projevu, to je totiž to, po čem naše společnost po dobu komunistického režimu toužebně volala.

Pohádková sobota na Dvoračce

Dvoračka Trutnov děti pohádková sobota Napsal: Redakce, 23. 9. 2014 13:46:10

V sobotu 20. září 2014 se v okolí trutnovské Dvoračky pro rodiny s dětmi uskutečnila pohádková sobota. Vycházkovou trasu zdobilo sedm stanovišť s pohádkovými bytostmi, jako je vodník, piráti, Večernice, anděl a další. V cíli byly připravené různé soutěže, k poslechu i tanci hrála kapela, děti i dospělí si mohli zazpívat. Za splněné úkoly děti dostávaly razítka a na konci celého pochodu i dárek a účastnický list z rukou starosty Trutnova Ivana Adamce. Asi 180 dětí, které společně s rodiči na akci dorazily, si tak užilo poslední sluneční paprsky tohoto léta.

Místo ve školce pro každé dítě

káňa Kana školky Trutnov děti Napsal: Mgr. Pavel Káňa, 19. 9. 2014 12:19:07

Volební kampaň je v plném proudu nejen v Trutnově, ale v celé republice. Pokud hodně cestujete, můžete porovnávat provedení i témata jednotlivých kampaní. Jedním z nejčastějších hesel je i to z našeho titulku. Většina měst má problémy s dostupností míst v mateřských školkách. Je to tak silné téma, že ho řeší dokonce politici na vládní úrovni, přestože to je výlučná kompetence obcí, případně krajů.

Město Trutnov nabízí další možnosti sportování pro veřejnost: Nová opičí dráha u Para

opičí dráha para trutnov volný čas Napsal: Redakce, 18. 9. 2014 14:32:19

Lesy a parky Trutnov v posledních letech zvelebují trutnovskou zeleň a její okolí tak, aby sloužila široké veřejnosti. Dalším projektem, který je určený pro všechny Trutnovany, je výstavba areálu s názvem Mobiliář Paradráha. „Celý areál zahrnuje fit stezku s 10 stanovišti, sportovní sestavy a vzdušné čtyřsedadlové houpačky,“ upřesňuje Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Nová komunikace na městském stadionu už slouží sportovcům i divákům

trutnov stadion mebys adamec ivan adamec Napsal: Redakce, 16. 9. 2014 13:55:52

Dnes byla slavnostně otevřena nová účelová komunikace na trutnovském městském stadionu. Jedná se o největší letošní investici města do trutnovských sportovišť, a to v celkové výši 1 550 000 Kč. „Stav komunikace byl již neudržitelný, proto byla rekonstrukce nutná. Tímto krokem byla dokončena komplexní modernizace městského stadionu jako celku, který nyní splňuje vysoké požadavky jak sportovců, tak diváků,“ uvádí Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Víte, že městské kamery ročně zachrání desítky tisíc na majetkových škodách?

kamerový systém městská policie kamery bezpečnost trutnov Napsal: Redakce, 8. 9. 2014 13:28:38

Městská policie disponuje kamerovým arzenálem čítajícím 21 kamer, které jsou určeny pro
monitorování veřejného prostoru, dalších více než 19 kamer monitoruje místa jako parkoviště a
veřejné budovy a výčet ukončuje dvojice mobilních kamerových systémů. Určitě si říkáte, jaký účel
plní tento systém.

Obyvatelé Trutnova jsou se životem ve městě spokojeni

trutnov spokojenost lidí Napsal: Redakce, Trutnov.cz, 3. 9. 2014 15:27:04

Letošní výzkum veřejného mínění, který město Trutnov každoročně realizuje s cílem získání informací o tom, jak se obyvatelům ve městě žije a na čem je potřeba ještě zapracovat, má již výsledky. „Dozvěděli jsme se, že naprostá většina obyvatel je s životem ve městě spokojena, 39 % dokonce velice. Je to pro nás skvělá zpráva a potvrzení toho, že se jako město ubíráme správným směrem,“ říká Ivan Adamec, starosta města, který upozorňuje, že ve srovnání s 19 obcemi, například Mladou Boleslaví nebo Jesenicí, které byly v minulých letech zkoumány na podobném principu, vyšel Trutnov vysoce nadprůměrně.

Dětský den na ZŠ Komenského

bezpečnost městská policie ivan adamec Napsal: Redakce, 3. 9. 2014 9:25:15

K začátku září patří vždy téma škola. Pro prvňáčky bylo letošní 1. září zároveň první den, kdy se ocitli v roli školáků. Do škol se vydali i strážníci městské policie, aby žáky prvních tříd podarovali reflexními vestami Ty napomohou lepší viditelnosti školáků na přechodech a komunikacích obecně, což jen zvýší jejich vlastní bezpečnost.

Trutnovský triatlon s rekordní účastí

triatlon trutnov Napsal: Redakce, 14. 8. 2014 11:00:13

První srpnovou středu jsme se po roce opět sešli v Dolcích a jako pořadatelé i závodníci jsme si tady užili další ročník Trutnovského triatlonu. Plavalo se 400 metrů, jelo se na kole 12 kilometrů a běžely se 4 kilometry. To jsou objemy, které více méně zvládne i „obyčejný smrtelník“, takže letošní startovní listina obsahovala rekordních 113 závodníků včetně štafet. 

Máme dračí bronz!

dračí draci lodě dolce bronz medaile Napsal: Redakce, 8. 8. 2014 16:55:17

Tak zase po roce jsme slyšeli zvuky bubnů a pádlovali. Posádka Máme rádi Trutnov ani letos v létě nevynechala závod dračích lodí O pohár města Trutnova. Ostatně po loňském ročníku to nebylo ani jaksi možné, protože právě před rokem jsme dračí souboje na hladině rybníka vyhráli. Do čtvrtého pokračování tohoto sportovního příběhu v Dolcích jsme tak vstupovali s vizitkou obhájce prvenství.